середа, 4 травня 2016 р.

Тип особистості


Особистості INFP – справжні ідеалісти: завжди шукають хоча б натяк на хороше – навіть у найгірших людях і подіях – а також способи змінити все на краще. Хоча їх можуть сприймати як спокійних, стриманих чи навіть сором’язливих людей, INFP мають внутрішнє полум’я і пристрасть, яка насправді сяє. Складаючи лише 4% населення, ризик відчути, що тебе не розуміють, на жаль, дуже високий для типу особистості INFP, але коли вони знаходять однодумців, з якими можна провести час, гармонія, яку вони відчувають б’є фонтаном радощів і натхнення.
Оскільки вони належать до групи особистостей Дипломатів (NF), INFP керується скоріше власними принципами, ніж логікою (Аналітики), захопленням (Дослідники) чи практичністю (Вартові). Вирішуючи, як рухатися вперед, вони братимуть до уваги честь, красу, високу мораль й гідність – INFP веде чистота їхніх намірів, а не винагорода чи покарання. Люди, що належать до типу особистості INFP відчувають гордість за цю якість – і правильно, але не кожний розуміє, що стоїть за цими почуттями, а це може привести до ізолювання.
“Не все то золото, що блищить; не всі ті, хто блукає, загублені; старе, але сильне, не в’яне; до глибоких коренів не дістає мороз.”

Дж. Р.Р. Толкієн

Ми знаємо, ким ми є, але не те, ким ми можемо стати

У найкращому випадку ці якості дають INFP можливість щиро спілкуватися з іншими, легко орудуючи метафорами і параболами, розуміючи й створюючи символи для висловлювання цих ідей. Сила цього інтуїтивного стилю спілкування добре проявляє себе у творчих роботах, і тому не дивно, що багато відомих INFP – поети, письменники чи актори. Розуміти себе й своє місце у світі – важливо для INFP, і вони досліджують ці ідеї, віддзеркалюючи себе у власних роботах.
INFP мають талант до самовираження, розкриття власної краси і секретів за допомогою метафор і художніх персонажів.
Вміння INFP орудувати мовою не закінчується на їхній рідній мові: як і у випадку з багатьма людьми, які поділяють типи особистості Дипломатів, їх вважають обдарованими, коли справа стосується вивчення другої (чи третьої!!!) мови. Їхній талант у спілкуванні також добре служить INFP у їхньому бажанні, щоб панувала гармонія (ця тема повторюється серед Дипломатів), і допомагає їм рухатися вперед, коли вони знаходять своє покликання.

Слухай багато людей, але розмовляй з декількома

Втім, на відміну від їхніх Екстравертивних братів, INFP зосереджуватимуть свою увагу лише на декількох людях, єдиній вартій справі – і розпоряджатися собою треба економно, або їхня енергія закінчиться, і вони навіть стануть пригніченими без змоги дати раду всьому поганому у світі, що вони не можуть виправити. Це досить сумно для друзів INFP, які залежать від їхнього рожевого погляду на світ.
Якщо вони не будуть обережними, INFP можуть втратити себе у своєму пошуку добра і почати нехтувати повсякденним доглядом, якого вимагає життя. INFP часто літають у глибоких думках, отримуючи насолодження, роздумуючи про гіпотетичне і філософське більше, ніж будь-який інший тип особистості. Без догляду INFP можуть почати втрачати манеру, вмикаючи «режим відлюдника», і їхнім друзям чи партнеру, можливо, доведеться докласти значну кількість зусиль, щоб повернути їх до реального світу.
На щастя, як квіти весною, любов, творчість, альтруїзм і ідеалізм INFP завжди повернуться, віддячуючи їм самим і тим, кого вони люблять, можливо, не через логіку чи корисність, але через бачення світу, яке надихає на щирість, доброту й красу, де б вони не були.

Відомі INFP:
Уільям Шекспір
Бйорк
Джонні Депп
Джулія Робертс
Ліза Кадроу
Том Хіддлзтон
Гомер
Вергилій


Художні INFP:
Фродо Беггінс з “Володаря перснів”
Анна з ферми з “Зелені дахи”
Фокс Малдер з “Секретних матеріалів”
Діана Трой з “Зіркового шляху”
Уеслі Крашер з “Зіркового шляху”

Немає коментарів:

Дописати коментар